Červen 2012

tt: Čokoládičká

30. června 2012 v 22:45 | Šakálcí.*-* |  Téma týdné :)
Ahojte ... no kdo by ji neměl rád bílou,tmavou,oříškovou,milku,orion tolik druhů a tolik lákávých chutí hlavně od milky vuzkoušej ale teď trochu teorie i když dobře vím že by sis jí ratší dala mmm nejsi jediná ;)))
Čokoláda je obvyklá součást nejrůznějších druhů sladkostí a patří bezesporu k nejpopulárnějším na světě. Slovo čokoláda má původ v aztéckém výrazu xocolātl, jenž má stejný význam.
Čokoláda se vyrábí z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaového stromuTheobroma cacao. Zrna pocházejí z kakaových tobolek - bobů. Výsledný produkt je známý jako "čokoláda" (intenzivně ochucená hořká potravina - to je definice čokolády v mnoha slovnících). Tento produkt je definován v mnoha zemích jako kakao. V americkémčokoládovém průmyslu je kakao definováno jako sušina kakaových zrn, kakaové máslo je definováno jako tuková složka, a čokoláda je kombinací sušiny a tuku. Tato směs je obvykle oslazena cukrem a jinými přísadami a zpracována do čokoládových tabulek (jejichž jádro se též označuje jako čokoláda), nebo do nápoje (zvaného kakao nebo horká čokoláda).
Existují tři typy kakaových zrn užívaných v čokoládách. Nejvíce ceněná, vzácná a drahá jsou zrna Criollo z mayské oblasti (Mexiko a Střední Amerika). Tato zrna jsou méně hořká a aromatičtější než ostatní. Dělá se z nich jen asi 10 % čokolády. Kakaová zrna v 80 % čokolády jsou typu Forastero. Stromy Forastero jsou značně robustnější než stromy Criollo a kakaová zrna z nich jsou levnější. Trinitario, hybrid zrn Criollo a Forastero, se používá asi v 10 % čokolády.
Do prodeje přichází čokoláda ponejvíce ve formě tabulek nebo jiných geometrických tvarů, často bývá též tvarována do malých figurek (obvykle zvířat,lidí nebo rostlin). Mnohdy se tyto tvary přímo vztahují k určitým svátkům, jako např. velikonoční zajíci nebo vejce, případněvánoční či mikulášské figurky anebo tvary vhodné pro den svatého Valentina. Dalším populárním tvarem jsou tzv. čokoládové "pusy".
Navíc čokoláda často tvoří hlavní složku nebo přísadu v potravinách jako zmrzlina, koláče,keksy, buchty a v jiných dezertech.
Soubor:Chocolate.jpg

1D

22. června 2012 v 21:54 | Šakálcí.*-*
Ahoj, zlatíčká...!*
Tak co jak se máte ?
My fajn! :)
Ták my si myslíme že jste už určitě slyšeli o hudební skupině ONE DIRECTION a jstli tak se oní dozvídáte teď.
Členové kapely jsou: Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles, Zayn Malik a Louis Tomlinson.
Tak tedy takhle vypadaj. ^-^
Ták to jsou oni .
Tak jak na vás působí ??
Znáte jejich písičky??
Mě se líbí jeden jechich song který se jmenuje :
http://www.youtube.com/watch?v=QJO3ROT-A4E
nebo je tu spoustu jiných treba tahle..
My jako šakálci je teda zrovna moc neposloucháme, ale teď nejde o nás máte je rádi vy ?? Nebo naopak nemáte je rádi ??
To je jen na vás jestli nám to řeknete viz. napíšete do komentářu :))*.
Ták to je stručně 1D , ale naše kamarádka by vám toho řekla víc tak Ahoj Vaši Šakálci *-*.

Nálada kreslení ...

16. června 2012 v 15:46 | šakálek-kiki |  Obrázky a Video Show
šakalek K. Občas dostane náladu kreslení a začne tvořit a prosím odpuste si ošklivé komenty vím neni to dokonalý ... :* kdyby si to nemohl vydržet tamhle nahoře v pravo je křížek


Náramky přátelství ..

13. června 2012 v 10:31 | Šakálcí.*-* |  Šakálci
Ahoj Každý BFF By měli mít nějaký symbol my máme místo posed (taky si přečti) deníček aůe přibili k tomu užasný dva náramky jeden má kikí a druhej nikí jsou uplně stejný .já (kiki) jsem ho dostala od niki v nemocnici po slepáku když mi bylo nejhuř tak za mnou přijela tady se pozná přatelství šakálku !!! Náramky budou časen vyfoceni ;) ;) páá

Tanec ... ;D

13. června 2012 v 9:32 | šakalék-kíkína |  Jiné :)
AhojQy néé dělám si srandu nejsem ta pipina s Facebooku ... ;) chci vám povědět něco obecně o tanci je mnoho druhů tanců my s Niki se věnujeme Zumbě jak už jste slyšeli ale je mnoho druhů tance třeba já když jsem byla menší jsem se věnovala latinskoamerickým tancům ale přestala jsem z důvodů že mě to přestalo bavit .... ;DD ale to je mimo témá jak vznikl vlastně tanec ??
Ty prvky druhů tanců začali už v době neadrtalců kdy lidé běhali okolo ohně a mysleli si že je to tanec a v dnešní době jsou miliony druhů tanců od Lidových tanečků až po street dance je na tobě co si vybereš za tanec ... do jakého tance děláš ty? (koment) ;) pá vaše kikí

Make-up dělá divy !!! :O

12. června 2012 v 16:55 | šakálek-kiki
Jak už jsem se zmiňovala o dvouch druhů krásy (1) Umělá krása a z 2) Přirozená krása) tak mě napadlo téma znáte celebrity řikáte si proč oni jsou tak dokonalé mají tak krasnou pleť atd.. k tomudle pomuže jedno slovo PRACHY ... Koupěj si make-up vizažistku vše a jak to dopadá pár obrázků !!! Koukni na vlastní oči tady !!!


Pink ...
Ano Vemte si jsou to celebrity a tyto fotky pořídili Paparazzi (určitě jsou malinko poupravené)

Některé fotky jsou příšerné ale vemte si jedno jsou to taky jenom lidi !!! ... a paparazzi je nikdy nenechaj bejt :// to je atk vše páá

Téma : Krása

12. června 2012 v 16:44 | šakálek Kíkí |  Téma týdné :)
Ahoj už ste si všimli že v poslední době jsou holky víc a víc umělé ... tuna Make-upu a Vyžehlený vlásky jinak to u nich nejde !!! A to mě opravdu děsí co se bude dít za pár let .. Budou chodit v maskách a to samé jsou plastiky ... kam to spěje někdo chce být vytouženě krásnej jako UMĚLE ale ani si nevšimne že její přirozená krása zaniká to samé obarvené vlasy někdo má užasné barvy vlasů ale přijde ji že by mohla mít lepší vlasy lepší pleť a tak začnou používat Make-up a to začíná u Malejch holek ... 10-tiletá hollka by si měla užívat dětství místo toho už je třitisíckrát odbarvená má umělý řasy nebo řasenku a protože jejich pleť neni dokonalá (ale i ta nedokonalá pleť má něco do sebe) tak si po prvý nanesou Make-up a je to v POŘÁDKŮ ??? Ty holky tak chtěj vypadat ale v pořadku to v žadnym případu neni !!! Ale Holky začněte si važit svě přirozené přírodní krásy ... neřikám že jsem to taky nikdy neudělala že jsem si ty vlasy nevyžehlila taky občas jo ale ne každej den jako většina holek ale taky když jsem chtěla vypadat dobře taky jsem si nanesla lehce řasenku ale né každej den ... /// dělejte si co chcete jen vás upozornuju lidi by vás měli brát krásnou jaká ste a každá holka je něčim kouzelná něčim krásná ale oni to tak nevidí a tak začnou neni to v pořádku ale jeden článek s tim nic neudělá :(... Jde jen o názor !
Nemám nic proti lehkému nalíčení to je jiná (když neni zmalovaná jako prdel ) :)

Usměv je nejlepší make-up co kdo vyrobil !! .)
A teď zas Čau ... !! ;) **Pac a pusu vaše kikí

Pitbull !!

11. června 2012 v 15:31 | šakalek-Kikíííšek *--*
Ahoj,Ahoj,a po třetí Ahoj řeknu vám kdo by nechtěl na koncert pitbulla neznám NIKOHO !!! A my tam potřebujém ject kež by sme měli lístky !!! Ale to je mimo 17.6 se nám Pitbull rozhodl v Praze udělat radost a zaskočit sem na jeden větší koncert ... lidi to bude akce a ted trošku k němu !!
Pitbull
Povolání: Rapper (zpěvák)
Věk : 31
Datum narození : 14.1 1981
Znamení: Kozoroh
Koncert v praze ( 17.6.2012 21:30)
a něco ke koncertu kdyby ste se rozhodli se zejít kouknout na pitbulla máte se určitě na co těšit
Koncert se bude odehrávat v tipsport aréně a předskakovat ho bude. ... Ben cristovao (prej .. )
Pitbull při koncertě
Musim sehnat lístky !!! jdu na věc !!

Novinky ... )))

10. června 2012 v 17:27 | šakalek-Kikíííšek *--* |  Obrázky a Video Show
Ách já vždycky najdu a zamiluju se do nákýho obrázku a zůstanou mi v hlavě !! ale teď jsem si řekla že vám je sem dám tak jdu na to ;)
dám si !!

... pá ...

Sama !! :(

10. června 2012 v 14:16 | šakálek-kiki |  Šakálci
Jedna adminka (já) Kiki je tady sama :( proto taky přidává příspěvky .. :( je po slepáku ale druhá adminka Nikísek Jela na častoboř :( ale beze mě! ! ! :( PROTOŽE MÁM BLBEJ SLEPÁK !!!
(teda už ho nemám :DD vyndanej .. ) a Nikolka vám napíše (až přijede) co dělala ale aby sem se trošičku zaspomínali dám vám pár foteček :)
MY !!!
Tak páá :) ***

KšiltOvky .. :P

10. června 2012 v 14:11 | Šakálcí.*-* |  Styl-Móda*
Ahojky potřebuju pomoct ... nevím kterou kšiltovku si vybrat líběj se mi všechny ale hned jsem zamířila na vaší pomoct .) Očísluju je a pak zjistim která se vám nejvíce líbí ))
A tu si koupim :-)


1)
2)
3)

4)
Tak bych byla moc ráda kdyby ste mi pomohli .. :)

Trošku Elegentní ... :* (jemnost)

9. června 2012 v 17:11 | šakalek-Kikíííšek *--* |  Styl-Móda*
Ahojky ... )* .... a máte tady jednu z adminek tohoto blogu Kiki ... :****** která vám přináší nové elegantí kousky mody !!! :* Květinkováný šatčiky rukavičky vše jemné... tak šup koukej.

Wow ...
....**
Love ... :D*
V jednoduchosti je krása ... :O
...
Máte ratší eleganci ... nebo šílenější modičku ... :* !!
Zustanu u toho druhého ale nejsem vy !!! každý si potrpí na eleganci mám i některé dny které patří na potrpení ... šatiček ale co jak jste na tom vy ??
šílená moda ... !!
I am sexy and it know it !!! :D wow ...
Vs .
ale to to ... čemu dáte více eleganci nebo šílenááá moda ... :O já 50% na 50% :DD
Tak papa ... :* vaše kíkí ... *** ...****

Summer))

9. června 2012 v 12:39 | Šakálek-Niki* |  Šakálci
Ahoj šakalátka :D
Jak se dneska máte ? :)
Já teda nic moc../
Hned vám řeknu proč jen obvykle píšeme pod jménem Šakálci ale teď píšu pod svím protože jsem vám chtěla říct proč mám blbou náladu.
Píchla mě vosa do prstu takže sotva píšu, ale zvládám to ;)
Ale je léto takže se to dá očekávat a stučně ? Já nesnáším vosy proč? Proto co se mi stalo :D...Otejká mi prst takže nevím jestli budu dnes ještě psát ale snad jo :)
Teď budu psát jen já protže Kiki jela na tábor :) tak si tam užívá lážo plážo.:DD
To bylo asi zhruba to co sem vám chtěla říst a co vy ?
Užíváte si prázdninky??
Plánujete něco?
Já zatím ne a Kiki je na tom táboře takže nevím.
Užijte si sbitek dne a omlouvám se za ty chyby, ptotože se s tim prset váže píše na nic..!

Katty práce ... :D*

9. června 2012 v 11:15 | šakalci |  Jiné :)
tady je kattyna práce ... docela dooost se ji to povedlo také jako náš layout ... :**
Kiki & Niki

Normálnost ... :*

9. června 2012 v 11:12 | šakalek-Kikíííšek *--* |  Téma týdné :)
Ahojky ... napíšu vám téma týdne ... :*
Normálnost... je věc kterou opakujeme třeba čištění zubů no !! blbej příklad noa co ?? :DD
Ale jako obvyklý den dete .. do školy (popř. do práce) a někdo sníndá někdo né to jsou normální obvyklé činy že jo ... ;D. Toto téma je velmi těžké :* ... ale nák to zvládnem ... :D
Třeba si to vemte s tohoto ůhlu před svojí BFF (nejlepší kamarádkou) se taky chováte uplně normálně (přirozeně) a to je základ !!! být i před svojí NJK pořád normální a na nic si nehrát kvůli tomu se zakládá kamarádství ... přirozenost a nééé něco umělýho ale to sme trošku odbočili ... :D no nevadí ----> o.O *** :DDD ale každý má svůj normální den vstane pospíchá do školy ... rychle si píše ůkoly ehm jako většina z nás :DD (Co si budem povídat) pak oběd a každodení cyklus dnes si pujdu dříve lehnout a potom stejně každej sedí u compu a řík ási zetjra už to pujde !!! :D :D no co takhle vypadá časteční den normalních nenormálchních pozemšťanů (mimozemšťanů) :DDDDDDDDDDDD
Ale i normální chvilka normálního dne může být neobečjný zážitek
Volnost je jedna s nejneobyčejněších činů
Tak a to je tak vše pac a pusu vaši šakálci <3 <3 <3 3


Už se nám ... blíží lééto !!! :D*

8. června 2012 v 16:21 | šakálek-kiki |  Jiné :)
Ahojkýý ... :* tak podlouhé době jse vám adminká kikí ukázala )** páč ... prodělálá akutní zánět slepého střívka ale přemejšlela jsem že třeba nebudu už takovéto štřévo ... :D... !!! No ale deme na to hlavní !! ... :** co se nám blíží HOLIDAYS ... :D (prázdninky) .. :* ... :* ... :D a všichni ste se určitě teda většina vyjela k moři .. :* já už jsem taky moc těším :* pojedu s rodinou ale teď vám dám sem pár lákavých užasných fotek ať máte nejakou Inspiraci ... <3
No neřikej neláká tě to ... :*
wow ... :D ... :D :*******
No ... :* a to máme celý léto před sebou a nemyslim že se hned musí jezdit k moři tak si dámy hoďte třéba Relax .. :D nebo si skočte na kolo ( neroztřískejte se .. :D .. ) :* *** :D :DDD
No třeba !!! ale hlavně třba nezapoměnte na svoji BFF (Nejlepší kamarádku ) a něco dělejte spolu :D*** Jako třeba MY vyrazíme Stopro na posed .. .:* *-* viz članek ... naše místo-posed
:*** ... <3
Ale jednoho se nebojte vaše léto bude neobyčejné kdyby ste měli chuť tak nám napiště na Facebook : Vaši šakalci nebo na E-mail: sakalci.blog.cz (stačí i do komentů) a uvidíme kdo bude mít to nekrastnější léto :* :* :*

Právě se ocitáš na šakalí půdě!A pravidla pro tento blog zní:
  • Nechcem vidět žádné vulgární komentáře
  • Články,a případné recenze kopíruj POUZE s odkazem na náš blog
  • Když se ti něco nelíbí,zbytečně nekritizuj
  • Když budeš dělat tady na blogu neplechu,můžeme ti zajistit zablokování na tento blog!
Toto jsou základní pravidla našeho blogu,jasný?